«

»

Dlaczego, Jak, Gdzie, Kiedy – kwestie organizacyjne

PytajnikWiemy już, bardzo wstępnie, czym jest prepping i z czym jest związany. Czas więc na odrobinę informacji o samym blogu.

  • Dlaczego – ponieważ uważam że tematyka którą chcę tutaj poruszyć staję się coraz ważniejsza dla życia większości ludzi a niestety traktowana jest bardzo po „macoszemu”. Moim nadrzędnym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa w kwestiach „bycia przygotowanym”. Oczywiście w chwili obecnej jest to pobożne życzenie, wierze jednak, że będzie się to z czasem zmieniać na lepsze i nasze społeczeństwo zda sobie sprawę z potrzeby bycia przygotowanym na niespodzianki. Otrzymuje również sygnały od wielu zainteresowanych osób, że bardzo chętnie zgłębiły by temat. Niestety brak jest źródeł w języku polskim. Jest pare stron i blogów po polsku, jednak nie jest tego dużo. Moje doświadczenie (preppingiem zajmowałem się przez 8 lat „po angielsku”) pozawala mi wpłynąć na ten stan rzeczy (zakładka „O mnie/kontakt” jeśli jesteście zainteresowani dlaczego tak jest).

 

  • Jak – zupełnie inaczej niż to co do tej pory dostępne było w polskim Internecie (a przynajmniej taką mam nadzieje). Planuje podejście do tematu poprzez zastosowanie logiki i analizy. Spróbuje nauczyć Was techniki, którą nazywam „preppingiem analitycznym”, czyli preppingiem opartym na dokładnym zrozumieniu DLACZEGO robimy coś tak a nie inaczej . Czyli dostaniecie ode mnie, nie tylko dokładną listę co jest potrzebne w przypadku mojej ewakuacji z domu, ale też narzędzia i sposób ich wykorzystania, tak abyście byli w stanie stworzyć taką  listę, dopasowaną do waszych potrzeb. Mam już pewien chronologiczny plan wpisów na tego bloga. Najpierw spróbujemy omówić kwestie teoretyczne związane z preppingiem oraz skonkretyzujemy nasze postrzeganie potrzeb i zagrożeń. Potem, bazując na posiadanych informacjach spróbujemy stworzyć spójny plan przygotowań i wprowadzić go w życie. A potem to już będziemy improwizować.

 

  • Gdzie – tutaj, na tym blogu. Być może z czasem pojawi się tutaj również forum ale to pieśń przyszłości. Również przez maila – zapraszam do zadawania pytań. Jak będę potrafił chętnie odpowiem (bezpośrednio albo na stronie). Pewnie pojawią się też jakieś filmy na YouTubie. A jak dobrze pójdzie to być może w prasie „branżowej”

 

  • Kiedy – różnie, na chwile obecna ta strona to jedno z moich wielu hobby. Oprócz tego zajmuje się pracą, studiami i własnymi przygotowaniami. Jak widzicie więc, z czasem może być krucho. Ale zrobie co tylko się da aby uaktualniać ją jak najczęściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>